E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Kroaci

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë që shkojnë në atë vend

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arrin në 0.5 për milje. Kroatët nuk...

Fenomen i rrallë në Kroaci, gati 100 gropa janë krijuar rreth zonës së gositur nga tërmeti

Një fenomen alarmues gjeologjik po vërehet në Kroaci, në zonën e prekur nga tërmeti i fortë në fund të Dhjetorit i cili shkaktoi dëme të mëdha dhe fatkeqësisht edhe disa viktima dhe të plagosur. Të paktën njëqind gropa janë hapur...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Miftaraj: Udhëzimi i Lumezit për burimet e gazetarëve është qesharak, kjo është e rregulluar me Kushtetutë

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj, e ka quajtur qesharak vendimin e kryeprokurorit Aleksandër Lumezi...
- Advertisement -spot_img