E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

KQZ

Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV merr rreth 15 mijë vota

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta. Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e...

KQZ: Janë rinumëruar 312 vendvotime nga 552

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) është duke vazhduar rinumërimi i 552 vendvotime, kurse deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312. , zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312 nga 552 vendvotime”, tha...

Germin: Janë refuzuar 12 mijë e 566 votues nga diaspora

Organizata Germin ka publikuar të dhëna nga procesi i verifikimit të pakove me fletëvotime të cilat po verifikohen në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Sipas Germin, deri në ora 19:00, janë refuzuar 12 mijë e 566 votues nga diaspora. Të dhënat...

KQZ: Në zgjedhje dolën mbi 46 për qind të votuesve

Në Kosovë ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Dalja në zgjedhje, sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ishte mbi 46 për qind. Vendvotimet u hapën në ora 07:00 dhe u mbyllën në ora 19:00. Qytetarët që ishin...

KQZ njofton se deri në ora 11:00 kanë votuar mbi 87 mijë qytetarë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se pjesëmarrja e qytetarëve në votime deri në ora 11:00 është 8,34 %, apo 87 mijë e 151 votues. Qendra e votimeve janë hapura në ora 07:00 dhe do të mbyllën në ora...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...
- Advertisement -