E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Joe Biden

Joe Biden: Amerika është rikthyer

Në paraqitjen e tij të parë në skenën globale, presidenti Joe Biden iu premtoi udhëheqësve të G7 gjatë Konferencës virtuale të Sigurisë së Munihut se Shtetet e Bashkuara u rikthyen në angazhimet e shumta.   “Amerika është rikthyer”, tha ai të...

Biden do të ofrojë 4 miliardë dollarë për fushatën globale të vaksinimit kundër COVID-19 në vendet e varfra

Presidenti amerikan Joe Biden do të njoftojë një mbështetje prej 4 miliardë dollarësh amerikanë për aleancën globale të vaksinave të njohur si COVAX, që synon të ndihmojë vendet e varfra të vaksinojnë popullsinë e tyre, sipas një zyrtari të...

Shiti produkte me foton e famshme gjatë inaugurimit të Joe Bidenit, Bernie Sanders mbledh miliona dollarë në vetëm 5 ditë

Dorashkat prej leshi që senatori amerikan, Bernie Sanders veshi në inaugurimin presidencial ka shkaktuar reagime të pafundme të çuditshme nëpër mediat sociale. Por, ato e kanë ndihmuar që të mbledh 1.8 milion dollarë në pesë ditët e fundit për organizatat...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...
- Advertisement -