E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Isa Mustafa

Mustafa: Prishjen e koalicionit me VV po e paguajmë me votë, LDK do të rikthehet fuqishëm

Kryetari i dorëhequr i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se asnjë kryetar i degëve nuk ka dhënë dorëheqje. Mustafa para mediave ka thënë se vetëm ai ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij. “Nuk ka dorëheqje të kryetarëve....

Voton Isa Mustafa, fton qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për votë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka hedhur votën e tij për zgjedhjet e pakohshme parlamentare 2021. Mustafa ka ftuar qytetarët që të dalin në votime. “Sot ftoj të gjithë qytetarët që të dalin dhe të votojnë. Shpresoj që...

31 vjetori i LDK-së, Isa Mustafa thotë se partia e tij do jetë formacioni kryesor politik në vend

Sot Lidhja Demokratike e Kosovës shënon 31 vjetorin e themelimit të partisë. E me këtë rast kryetari i saj, Isa Mustafa ka uruar gjithë anëtarësinë, udhëheqësin dhe simpatizantët e këtij subjekti politik. Mustafa përveç që ka kujtuar themeliuesin e LDK-së, Ibrahim...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pas vendimeve të PZAP-it, në vend të Adrijana Hoxhiq, Duda Balje mund të bëhet deputete

Eugen Cakolli nga Instituti Demokratik i Kosovës bëri të ditur se bazuar në rezultatet e deritanishme dhe nëse vendimet...
- Advertisement -