E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

ikshpk

6,639 raste aktive me coronavirus në Kosovë, IKSHPK apelon për respektim të masave

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 66.380 raste nga 285.900 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.572 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri...

12 të vdekur dhe 271 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë, 12 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe edhe 271 raste të reja me këtë virus janë raportuar në vend. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Qeveria Britanike i konfirmon Dhomës Britanike të Tregtisë në Shqipëri mbështetjen me vaksina për vendet e Ballkanit perëndimor(DOKUMENTI)

Anëtarja e Parlamentit britanik Wendy Morton, njëherazi edhe Ministre për Fqinjësinë Europiane, i është përgjigjur me nota optimiste Presidentit...
- Advertisement -