E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Gjermania

415 vdekje ditore nga COVID-19 në Gjermani

Gjermania ka regjistruar mbi 3 mijë e 800 raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 3,883 në 2,394,811, treguan të...

Gjermania dhe Franca kërkojnë formimin sa më të shpejtë të Qeverisë si dhe zgjedhjen e presidentit

Pavarësisht temperaturave të ulëta dhe motit të keq, numër i madh i qytetarëve dolën për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit.   Pas numërimit të zgjedhjeve të rregullta rezultoi që Lëvizja Vetëvendosje doli fituese e këtyre zgjedhjeve me mbi 47...

Shpërthim i fuqishëm në kompaninë e njohur në Gjermani, plagosen disa punëtorë

Tre persona u plagosën të mërkurën në një shpërthim në një ndërtesë zyre që i përkiste zinxhirit të supermarketeve gjermane Lidl në Neckarsulm, një qytet në Gjermaninë Jugperëndimore. Shpërthimi u shkaktua nga një bombë në një pako të vogël, tha...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...
- Advertisement -