E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

FIFA

Pezullim trevjeçar nga futbolli nëse Ibrahimovic shpallet fjator

Zlatan Ibrahimovic rrezikon të gjobitet apo edhe të pezullohet nga FIFA dhe UEFA, pasi zbulohet se kompania e tij aksionare zotëron dhjetë për qind të një agjencie bastesh. Sipas rregullave të FIFA dhe UEFA, është e ndaluar që lojtarët të...

Paraqitje si në videolojën ‘FIFA’: Neymar bëri lëvizje të paimagjinueshme ndaj Bayernit

Superylli i Paris Saint-Germain, Neymar po gjuante nga të gjithë anët kundër Bayern Munchen, ndërsa një përmbledhje theksoi performancën e tij të klasit botëror të martën mbrëma. Skuadra franceze pësoi humbje 1-0 në shtëpi në ndeshjen e dytë të çerekfinales...

FIFA publikon renditjen e re – Kosova pëson rënie për tri pozita, Shqipëria mbetet në pozitën e njëjtë

Përfaqësuesja e Kosovës ka rënë për tri pozita në renditjen botërore të FIFA-s për ekipet kombëtare dhe kjo ka ardhur pas dy humbjeve në dy ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës 2022 gjatë muajit mars. FIFA edhe në këtë...

Deklaratë e fuqishme nga Pep Guardiola që mund të lë pasoja: FIFA dhe UEFA janë duke i ‘vrarë’ lojtarët

Pep Guardiola po kërkon ta dërgojë Manchester Cityn në katër të fundit të Ligës së Kampioënve për herë të parë që kur mori drejtimin e skuadrës. Lideri aktual i Ligës Premier do të luajnë kundër Borussia Dortmundit në çerekfinale dhe...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...
- Advertisement -spot_img