E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Facebook

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

Facebook Inc thotë se ka nënshkruar marrëveshje paraprake me tri firma mediale australiane, një ditë pasi Parlamenti i vendit miratoi një ligj që e detyron atë të paguajë kompanitë e medias për përdorimin e përmbajtjes në platformën e saj. Facebook...

Facebook-u bllokon shpërndarjen e lajmeve në Australi

Rrjeti i njohur social, Facebook, e ka bllokuar shpërndarjen e lajmeve në platformën e vet në Australi, duke shkaktuar alarm rreth qasjes së publikut në informatat thelbësore. Ky vendim erdhi si reagim ndaj një ligji të propozuar me të cilit...

Kryeministrit izraelit i bllokohet qasja në Facebook

Facebook ka fshirë një postim nga kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe pezulloi qasjen në biseda përmes aplikacionit të lidhur me llogarinë e tij për shkeljen e politikës së privatësisë së kompanisë, raporton CNN. Vizitorët në faqen e kryeministrit në Facebook,...

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju bindë ta braktisni atë. “Të gjithë e dimë që Facebook jeton nga të dhënat tona, kështu...

Avdullah Hoti: Më 14 shkurt votohet në kuti të votimit, e jo në Facebook.

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës  (LDK),  Avdullah Hoti, i hodhi poshtë të gjitha pretendimet se LDK nuk qëndron mirë për zgjedhjet e 14 shkurtit.  “Është kriju perceptim në opinion se gjoja LDK nuk i ka punët mirë....
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...
- Advertisement -