E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Duhan

Ndalohet një automjet me 435 kg duhan të kontrabanduar

Është ndaluar një automjet i cili po transportonte 435 kilogramë duhan të kontrabanduar. Dogana e Kosovës ka njoftuar se tentim kontrabanda do t’i shkaktonte shmangie taksës së akcizës rreth 15 mijë euro. “Njësitet Doganës së Kosovës kanë arritur të identifikojnë dhe...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Gërvalla dhe Bregu bisedojnë për krijimin e tregut të përbashkët rajonal

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla ka pritur sot në takim sekretaren e përgjithshme...
- Advertisement -spot_img