E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Diaspora

Arsyet pse po refuzohen disa vota nga diaspora

21 mijë e 212 votues në zgjedhjet e 14 shkurtit nga diaspora janë verifikuar deri tani, raporton Gazeta Express. Megjithatë, nuk janë pranuar të gjithë votat e këtyre votuesve. 6 mijë e 401 vota janë refuzuar nga KQZ. Arsyet e refuzimit të...

Numërohen afër 17 mijë vota të diasporës, numër i lartë i votave të parregullta

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve po vazhdon numërimi i votave që kanë ardhur nga diaspora. Sipas të dhënave të fundit të QNR-së, deri dje janë numëruar në total 16730 vota. Prej numrit total të votave, 11788 janë aprovuar kurse...

Qytetari organizon udhëtime falas nga Gjermania për ta votuar Albin Kurtin

Etem Zejnelji është emri i cili është përmendur në një postim ku thuhet se do të organizojë udhëtime falas nga Dyzeldorfi i Gjermanisë, prej datës 10 deri më 18 shkurt, për ta votuar Vetëvendosjen. Në një postim në grupin e përkrahësve të...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...
- Advertisement -