E martë, 9 Mars, 2021
No menu items!

BMW

Çfarë fati – BMW mezi shmangu përplasjen me një tufë drerësh

Shoferit të BMW-së iu desh të përdorte frenat për të shmangur përplasjen me drerin që ‘fluturoi’ nga pyjet diku në Poloni. Pas pak, një tufë e tërë e ndoqi Një aparat fotografik ‘Dashcam’ nga një makinë në Poloni kapi një...

Mercedes-AMG GLS 63 vs BMW Alpina XB7, “bishat” përballen me performancë

2021 BMW Alpina XB7 ( 179,900 euro) dhe 2021 Mercedes-AMG GLS63 ( 174,450 euro), janë këtu për t’i treguar botës se mund t’i keni të gjitha. Me 3 rreshta, 600+ kuaj fuqi dhe etiketat e çmimeve në 6 shifra, këto...

Lansohet BMW X7 i blinduar

Një tjetër ofertë vjen nga kompania kanadeze INKAS – BMW X7 i blinduar ofron mbrojtje të nivelit balistik CEN BR6, me dyer, dysheme dhe çati të përforcuar si dhe xhama antiplumb. Sistemi i pezullimit dhe frenimit janë modifikuar gjithashtu, dhe...

Më e shpejta ndonjëherë: BMW M5 CS – deri në 100 km/orë në vetëm 3 sekonda

Prodhuesi pretendon se është modeli më i fuqishëm dhe më i shpejtë i prodhimit në historinë e BMW. BMW M5 CS është i mundësuar nga një motor 4.8 litër twin-turbo V8 me 636 kuaj fuqi (468 kW) dhe 750 Nm...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...
- Advertisement -