E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Australia

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

Facebook Inc thotë se ka nënshkruar marrëveshje paraprake me tri firma mediale australiane, një ditë pasi Parlamenti i vendit miratoi një ligj që e detyron atë të paguajë kompanitë e medias për përdorimin e përmbajtjes në platformën e saj. Facebook...

Facebook-u bllokon shpërndarjen e lajmeve në Australi

Rrjeti i njohur social, Facebook, e ka bllokuar shpërndarjen e lajmeve në platformën e vet në Australi, duke shkaktuar alarm rreth qasjes së publikut në informatat thelbësore. Ky vendim erdhi si reagim ndaj një ligji të propozuar me të cilit...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...
- Advertisement -