E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

ATK

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri tash. 12 u arrestuan të mërkurën, njëri prej të cilëve u lirua me procedurë të rregullt, si dhe nëntë të...

Qeveria merr vendim për zhbllokimin e xhirollogarive e atyre që kanë obligime ndaj ATK-së

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e fundit ka marr vendim për lirimin e xhirollogarive të bllokuara për të gjithë ata që kanë obligime ndaj Administratës Tatimore. Sipas këtij vendimi, lirimi do të ndodhë nëse ata tatimpagues e kryejnë...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Netanyahu i dërgon letër Kurtit: Të pres në Izrael për ta inauguruar Ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, në letrën e tij që i ka shkruar kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...
- Advertisement -