E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Albin Kurti

Kurti tregon se çka i tha Lajçakut për dialogun me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duket se nuk është bindur as pas takimit me Përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi që dialogu të jetë prioriteti i parë ose i dytë. “Më informoi me procesin e dialogut në përgjithësi....

Ku janë votat e Albin Kurtit?

Albin Kurti nuk ishte certifikuar për të marrë pjesë personalisht në zgjedhje, por Lëvizja Vetëvendosje nuk e hoqi nga lista. Përkundrazi, vazhdonin thirrjet që ai të votohej. Zyrtarë të lartë të kësaj partie kërkonin që Kurti të votohej, që...

Kushtet e Vetëvendosjes për dialogun me Serbinë

Fituesja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, Lëvizja Vetëvendosje (LVV), ndonëse nuk e ka caktuar si prioritet dialogun me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve, thotë se ky dialog megjithatë duhet të ketë qasje të re. Në këtë...

Arian Konomi me lot në sy kujton luftën në Kosovë, thotë se Albin Kurti e strehoi në Prishtinë

Analisti i njohur, Arian Konomi, njihet në përgjithësi për paraqitjet televizive, përfshirë edhe punën ndër vite me shkrime të shumta. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”, ndërsa ka zbuluar shumë të pathëna nga jeta e...

Albin Kurti s’ka kufizime të jetë Kryeministër

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk pritet të ketë kufizime të marrë pozitën e kryeministrit, pas fitores së 14 shkurtit. Megjithatë, partitë opozitare në Kuvend mund ta kontestojnë ligjshmërinë e tij në Gjykatën Kushtetuese, lidhur me aktgjykimin e...

Voton Albin Kurti: Sot është ditë e bardhë e ndritshme ashtu siç do të jetë e ardhmja jonë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka votuar para pak çastesh Kurti para mediave ka thënë se sot është ditë e bardhë dhe e ndritshme ashtu siç do të jetë ardhmja. “Sot është ditë e bardhë,e ndritshme...

Këto janë mangësitë dhe përparësitë e LVV-së nëse Albin Kurtit nuk i lejohet të kandidojë për deputet

Njohësit e çështjeve politike në vend, po parashikojnë një rritje të LVV-së, nëse kreut të këtij subjekti politik i ndalohet kandidimi dhe nuk certifikohet për të garuar në zgjedhjet e 14 shkurtit. Profesori dhe njohësi i çështjeve juridike, Muhamed Kelmendi,...

Qytetari organizon udhëtime falas nga Gjermania për ta votuar Albin Kurtin

Etem Zejnelji është emri i cili është përmendur në një postim ku thuhet se do të organizojë udhëtime falas nga Dyzeldorfi i Gjermanisë, prej datës 10 deri më 18 shkurt, për ta votuar Vetëvendosjen. Në një postim në grupin e përkrahësve të...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...
- Advertisement -