E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

AAK

A ka marrëveshje mes Haradinajt dhe Kurtit? Tregon Pal Lekaj

Gjatë ditëve të fundit është raportuar për në marrëveshje të mundshme mes Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës të Ramush Haradinajt, nga e cila ky i fundit do të merrte pozitën e kryetarit të...

Lahi Brahimaj hap fushatën zgjedhore përmes fotografive dhe takimeve me miq

Edhe Lahi Brahimaj si kandidatët tjerë të subjekteve tjera politike hapi zyrtarisht fushatën zgjedhore, e këtë ai e bëri përmes një postimi në Facebook. Brahimaj do të kandidojë me numrin 22 në këto zgjedhje dhe do të kandidojë në radhët...

Lahi Brahimaj vazhdon të takojë simpatizantë të shumtë të AAK-së

Numri 22 I AAK-së, Lahi Brahimaj vazhdon të vizitojë dhe të takojë simpatizantë të shumtë të AAK-së në Kosovë. Këtë here ai vizitoi fshatin Palabardh, Smolicë e Nec, ku u nda shumë i kënaqur dhe falënderues ndaj banorëve të...

Pal Lekaj mban numrin 7 për zgjedhjet qendrore 2021 në Republikën e Kosovës

Pal Lekaj I lindur më 29 qershor 1962 në Gjakovë, është një politikan kosovar i AAK-së dhe ishte Ministër i Infrastrukturës nga 2017 në 2020. Pal Lekaj është i martuar dhe ka dy fëmijë. Ai jeton në Novosellë. Përveç...

Lahi Brahimaj, bartësi i numrit 22 nga radhët e AAK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kandiduar Lahi Brahimaj me numër 22 për kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. E në këtë lajm do të mësoni me shumë rreth Lahi Brahimaj-t dhe jetës së tij. Lahi Brahimaj I...

Zëri i gruas Kosovare në emër të Gresa Pozhegut – Kandidates me numër 35 nga AAK

Kandidatja për deputete nga AAK, Gresa Pozhegu është zëri I gruas kosovare I përfaqësuar në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 në Republikën e Kosovës. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ja ka besuar numrin 35 Pozhegut e cila me anë të...

Haradinaj thotë se koalicioni AAK-Vetëvendosje është i mundshëm

Ramush Haradinaj i AAK’së thotë se koalicioni në mes të AAK’së dhe Vetëvendosjes është i mundur. “Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme sa na përket neve. Varet vullnet i Vetëvendosjes. Ata e vlerësojnë a kanë nevojë...

Haradinaj: Edhe në Ferizaj, frymë e fitores

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot strukturat e degës së këtij subjekti në Ferizaj. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se edhe në Ferizaj ka përkrahje nga qytetarët. ‘Edhe në Ferizaj,...

Ekskluzive: Gjykata Kushtetuese e çon Kosovën në zgjedhje brenda 40 ditësh?

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës sipas burimeve të Gazetes Express ka nxjerrë aktgjykimin për ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me votën e deputetit, Etem Arifi, e cila ishte vendimtare për krijimin e Qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti. Vendi...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...
- Advertisement -