E premte, 15 Janar, 2021
No menu items!

Sulmohet një infermiere në QKUK, reagon Sindikata e Infermierëve të Kosovës

Duhet lexuar

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Zgjatet orari i lëvizjes për qytetarët, për gastronominë dhe qendrat tregtare

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCovid. Në vendimin e marrë nga...

Kamionët nga Kosova nuk po lejohen të futen në Serbi, transportuesit po pësojnë humbje të mëdha

Serbia nuk po lejon kompanitë transportuese nga Kosova që të hynë në territorin e saj me tabelat me regjistrimin...

Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka dënuar sulmin ndaj infermieres me inicialet H.I, i cili sulm ndodhi të premten në Repartin Infektiv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Përmes një statusi në rrjetin social në Facebook, përfaqësues të sindikatës ju kanë bërë thirrje organeve të sigurisë që sa më parë të merren me rastin dhe kryerësi të dal para drejtësisë

“Me dt 08.01.2021 në Klinikën Infektive në QKUK ka ndodhë një sulm ndaj infermieres H.I. të kësaj Klinike. Sindikata e Infermierëve të Kosovës dënon ashpër sulmin ndaj infermieres. Sindikata e Infermierëve ju bën thirrje organeve kompetente që sa më shpejt të merren me rastin dhe kryerësi të dal para drejtësisë. Ftojmë Ministrinë e Punëve të Brendshme, Ministrinë e Shëndetësisë dhe QKUK-në, që infermierëve të ju ofroj siguri në vendin e punës, në mënyrë që rastet e tilla të mos ndodhin më kurrë”, kanë shkruar nga Sindikata e Infermierëve të Kosovës, në Facebook.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

- Advertisement -

Lajmet e fundit

Rimëkëmbja ekonomike – ndahen 3 milionë euro për sektorin e gastronomisë, rriten pensionet për tre muaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim se si...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -
Enable referrer and click cookie to search for pro webber