E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Sulm kibernetik ndaj Ministrisë së Financave dhe një institucioni tjetër

Duhet lexuar

spot_img

Sot gjatë ditës ka pasur një sulm kibernetik në Ministrinë e Financave, respektivisht në Departamentin e Tatimeve.

Sulmin e ka konfirmuar edhe vet kreu i kësaj ministrie.

Ministri në detyrë i Financave, Agim Krasniqi ka thënë se është një sulm diçka, por që nuk e ka dëmtuar sistemin.

“Ka pasur tentim sulm, tashmë jemi duke u marrë me atë çështje që të rregullohet” ka thënë Krasniqi.

Lidhur me këtë, kanë folur edhe nga Polica e Kosovës.

“Sot eshte raportuar për sulme kibernetike në dy institucione. Informatat e pranuara po trajtohen nga ana e specialisteve te policise per hetimin e krimeve te tilla në koordinim me institucionet ku dyshohet të kenë ndodhur”, thuhet në përgjigjen e Policisë së Kosovës.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img