E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Substancat e dëmshme që gjenden në produktet e bukurisë dhe higjienës

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Produktet kozmetike, shampot, locionet dhe produktet e tjera që aplikoni në lëkurën tuaj mund të jenë po aq të dobishme ose të dëmshme sa gjithçka që vendosni brenda trupit tuaj.

Është thelbësore për të ushqyer trupin tuaj nga brenda dhe nga brenda. Përbërësit që gjenden në larësit e fytyrës, locionet, kremrat kundër diellit mund të ndikojnë për këq, nga reaksionet alergjike, ndërprerjet hormonale deri tek kanceri, shkruan Hello Glow, transmeton Insajderi.

Më poshtë janë të listuara 12 përbërës të dëmshëm që gjenden në produktet e grimit, produktet e kujdesit të lëkurës dhe produktet e higjenës:

 1. Sodium lauryl sulfate (SLS)
 2. Butylated hydroxyanisole (BHA)
 3. Triclosan and triclocarban
 4. Aminophenol, diaminobenzene, phenylenediamine (Qymyr katran)
 5. Parabens
 6. Polyethylene/PEGs
 7. Retinyl palmitate and retinyl acetatë
 8. Petroleum distillates
 9. Fragrance
 10. Oxybenzone
 11. Dibutyl phthalate, toluene, and formaldehyde
 12. Hydroquinone

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -