E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Spiunohet “baba”, dalin pamjet e para të “CLS” Facelift 2022

Duhet lexuar

spot_img

“Mercedesi” po përgatitet për lansimin e CLS Facelift në vitin 2022.

Kur të dalë në shitje vitin e ardhshëm, Coupe e azhurnuar me katër dyer e markës gjermane do të ndjekë E-Classin në të cilën është bazuar, për ta ndihmuar atë të mbahet konkurruese me “Audi” A7 Sportback.

“Mercedesi” nuk duhet të ristrukturojë plotësisht gamën e motorëve të CLS.

Makina aktuale është e disponueshme vetëm me tre motorë; një naftë me katër cilindra 261 bhf me 2.0, një naftë me gjashtë cilindra me 325 bhp 325 kf ose një benzinë-hibride me gjashtë cilindra me 329 bhp 429 kf për modelin AMG CLS 53.

Të tre motorët do të transferohen në CLS me shtimin e teknologjisë hibride të butë 48 volt, siç gjenden në klasën e fundit E-Class. “Mercedesi” duhet gjithashtu të prezantojë dy versione të reja plug-in hibride të CLS si shtesë në gamë, duke përdorur teknologjinë e huazuar nga E-Class.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img