E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Spitali i ri për Fëmijë në Prishtinë, drejtë finalizimit

Duhet lexuar

spot_img

Spitali për Fëmijë në Prishtinë, është drejt përfundimit dhe tani po kërkohet që hapësirat brenda tij të vizatohen.

Një qytetarë ka bërë këtë ftesë në faqen Network Prishtina, duke iu bërë ftesë piktorëve që të angazhohen në zbukurimin e mureve të këtij spitali.

Ai tutje ka bërë të ditur se vizatimi duhet të fillojë nga dita e hënë e javës së ardhshme, me datën 8 mars.

“Në Prishtinë Spitali i ri Pediatrik është në përfundim e sipër.

Kemi nevojë për disa piktor/e (studentët e artit apo të drejtimit të ngjashëm janë mëse të mirëpritur) që mund të vizatojnë në muret e disa prej dhomave të spitalit. Vizatimet duhet të fillojnë të hënën me 08.03.2021

Vizatimet duhet të jenë të ngjajshme me fotot qe janë bashkangjitur”, thuhet në njoftim.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara, vajza ime do ketë shembuj për të ndjekur

Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, e ka kaluar mëngjesin e sotëm në presidencë, pranë Presidentes më të re...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img