E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Southampton kalon në tjetër nivel – bonuset e lojtarëve do të jepen me kriptovaluta

Duhet lexuar

spot_img

Lojtarët e Southampton thuhet se do të kenë mundësi që bonuset t’u paguhen me Bitcoin si pjesë e një marrëveshje të re sponsorizimi.

The Saints kanë arritur një marrëveshje tre-vjeçare me Coingaming Group, pas një mandati njëvjeçar me kompaninë për të pasur Sportsbet.io në pjesën e përparme të bluzave të tyre në edicionin 2020/21.

Marrëveshja me të thuhet të jetë me vlerë tetë milion euro në vit, duke e bërë atë kontratën më fitimprurëse të sponsorizimit në historinë e klubit.

Dhe sipas The Athletic, një tjetër tipar kryesor i marrëveshjes do të thotë që lojtarët e Southamptonit do të jenë në gjendje të paguhen bonuse të lidhura me performancën në Bitcoin.

Arritjet e tilla si kualifikimi për në Ligën e Kampionëve ose fitimi i një trofeu mund të paguhet për lojtarët tërësisht në kriptovalutë.

David Thomas, zyrtari kryesor komercial i Southampton, tha: “Ekipi në Sportsbet.io ka ndërtuar një biznes të suksesshëm duke sfiduar konventën dhe duke prishur tregun, por në një mënyrë të përgjegjshme, dhe qasja e tyre për partneritetin tonë me ta nuk ka qenë ndryshe”.

“Në një kornizë të shkurtër kohore ata kanë dëshmuar të jenë novatorë, largpamës dhe jashtëzakonisht mbështetës të klubit, tifozëve tanë dhe komunitetit më të gjerë, dhe ne e kemi mirëpritur mundësinë për të zhvilluar dhe promovuar së bashku mesazhe të sigurta në baste”.

Mund të jetë një vështrim i madh për të ardhmen. Çmimi i Bitcoin arriti një rekord prej 62,575 dollarë të martën në mëngjes.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img