E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Skandali më vaksina i kushtoi me pozitë ministrit, presidenti argjentinas kërkon dorëheqjen e tij – u raportua për vaksinime pa rend

Duhet lexuar

Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar llogaritë qeveritare të Kosovës në bazë tremujore, ku thuhet se shuma e...

Albin Kurti takohet me Osmanin: Nga ana jonë gjithëçka do të shkojë shpejt për formimin e institucioneve

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë...

Nëntë viktima dhe 548 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 9 persona të...

Presidenti argjentinas Alberto Fernandez ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Gines Gongalez Garcia, pas raportimeve të fundit nga mediat argjentinase se njerëzit kanë shfrytëzuar lidhjet për të pasur qasje në vaksinat anti-COVID, shkruan Reuters.

Dorëheqja u kërkua pas akuzave publike ndaj ministrit të Shëndetësisë, se të paktën 10 persona kanë marrë vaksinën anti-COVID duke mos respektuar procedurat e pritjes, e në mesin e tyre ishte edhe një gazetar, që ka deklaruar se është vaksinuar pasi kishte folur drejtpërdrejtë me ministrin.

“I kam telefonuar mikut të vjetër Gines Gonzalez Garcia dhe më ka thënë se duhet të shkoj në spitalin Posadas për ta marrë vaksinën”, ka thënë Verbitski gjatë një bisede për një radio lokale.

Mediat lokale kanë raportuar për shumë raste të vaksinimit të politikanëve dhe fytyrave tjera, që nuk ishin në listat e grupeve me prioritet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar llogaritë qeveritare të Kosovës në bazë tremujore, ku thuhet se shuma e...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -