E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Si të hiqni njollat e markerit nga mbulesat

Duhet lexuar

spot_img

Kur bëhet fjalë për fëmijët, disa nga momentet më të dhimbshme të pastrimit përfshijnë bojën e pashlyeshme të markerit.

Nëse i vogli juaj ka përdorur mbulesën tuaj të preferuar si pëlhurë pikturimi, atëherë bashkohuni dhe kapni alkool izopropil (fërkues) dhe peshqirë letre.

Si të hiqni njollat ​​e markerit nga mbulesat?

Vendoseni njollën me kokë poshtë në një peshqir letre dhe vendosni alkool fërkues rreth njollës (në mënyrë që të mos përhapet), pastaj direkt mbi njollë.

Vazhdoni të shtoni alkool dhe të ndryshoni peshqirin derisa të keni transferuar sa më shumë bojë mbi peshqirin e letrës.

Shpëlajeni pëlhurën, pastaj hidheni në lavatriçe me detergjentin dhe përforcuesin tuaj për heqjen e njollave më serioze.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo