E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Si e trashëgoi veturën zyrtare të Komunës së Istogut djali i ish-kryetarit i Fadil Ferati?

Duhet lexuar

spot_img

Ilir Ferati, djlai i ish-kryetarit të Istogut, Fadil Ferati, tani e 11 vite e mabn veturën zyrtare të Komunës së Istogut.

Vetura e tipit ‘Mercedes Benz’ ishte blerë nga Komuna e Istogut në kohën e ish-kryetarit Fadil Ferati. Pasi kishte ndërruar jetë ish-kryetari Fadil Ferati, djlai i tij Iliri kishte shku me e marrë veturën dhe disa sende të tjera që i përkisnin kryetarit.

Ende nuk dihet se si ka ndodhur ky transaksion i pronësisë së veturës mes Komunës së Istogut dhe djalit të ish-kryetarit.

Sipas burimeve të portalit PaRrotlla, familja Ferati njihet në këtë komonë për kapje të institucioneve.

Qytetarë të kësaj komune thonë se në Istog njihet thënia “nëse don me shku me vjedh najsen te familja Ferati, shko ditën se janë të gjithë në punë e nuk është askush aty”.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img