E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shumё grupe tё vjetra muzikantёsh me albume tё reja

Duhet lexuar

spot_img

Adhuruesit kanё arsye tё i gёzohen kёtij lajmi, ёshtё e kёndshme kur gupet qё ndoshta i kemi harruar qё ekzistojnё, dalin me albume tё reja duke na treguar se ata punojnё shumё nё kёtё drejtim.

Megjithё kufizimet e shkaktuara si pasojё e pandemisё, ndonёse janё anuluar shumё koncerte e spektakle tjera apo edhe janё ricaktuar pёr data tё reja, shumё grupe tashmё duke e parё situatёn e panjohur, i kanё hyrё punёs duke pёrgatitur materiale tё reja tё cilat sё shpejti do tё lёshohen pёr publikun.

Mё poshtё janё dhёnё disa tё reja bazuar nё disa burime rreth kёtyre grupeve dhe materialeve tё tyre pёr vitin 2021:

Evanescence dhe hiti i tyre “Bring Me To Life” i vitit 2003 ishte mjaft i suksesshёm. Pas katёr vjete nga albumi i tyre i fundit, grupi tashmё ka pёrgatitur albumin “The Bitter Truth” (“E vёrteta e hidhur”) me zhanёr alternativё  dhe tё cilin e ka lёshuar pёr publik.

Greta Van Fleet, grupi hard-rock amerikan nga Michigan, ka planifikuar të publikojë albumin e tyre të dytë, “The Battle at Garden’s Gate”.

Djelmoshat e ‘Weezer’ kanё planifikuar të publikojnë albumin e tyre të pesëmbëdhjetë në studio, “Van Weezer”. Weezer njihen pёr kёngёn e tyre “Buddy Holly” ku siç kishte thёnё kёngёtari Rivers Cuomo e kishte shkruar pasi shokёt e tij talleshin me tё dashurёn e tij aziatike.

The Offspring, grupi i hitit “Pretty Fly (For a White Guy)” i vitit 1998 ka planifikuar të publikojë albumin e tyre të dhjetë në studio, i pari i tyre që nga viti 2012. Kitaristi “Noodles” kishte thёnё që procesi kishte qenë i ngadaltë për shkak të përpjekjes për të ndryshuar tingullin e tyre.

Red Hot Chili Peppers gjithashtu ka planifikuar të publikojë një album tjetër, i pari me kitaristin John Frusciante, pasi ai u largua nga grupi në 2009 por u bashkua përsëri në janar 2020. A do tё bёj prapё  kёngё tё mira si ato tё vjetrat “Under the Bridge”, “Give it Away” apo “Californication”, mbetet tё shihet.

Godsmack, ёshtё gati pёr njё album tё shkurtёr (EP) akustik. Shpresojmё ta bёjё tё kёndshёm sikur atё tё vitit 2003 tё cilin e kishte regjistruar nё Hawaii.

Garbage, amerikanёt e themeluar nё 1993, kemi pyetur se ku kanё mbetur tani, por ata kanё planifikuar të publikojnë albumin e tyre të shtatë në studio në 2021. Albumi nuk u vonua pёr shkak tё  pandemisё, por përkundrazi, kёngёtarja Shirley Manson e ka përdor kёtё album si terapi, e cila vuante nga depresioni për shkak të ndalesave nё pandemi.

Smashing Pumpkins ka njoftuar se do të lëshojnё një album dysh në 2021, përkundër lëshimit të një albumi të veçantë të dyfishtë, Cyr, në nëntor 2020.

Slash, kitaristi i famshёm i grupit “Guns N’ Roses”, gjithashtu ka punuar nё kёtё drejtim, ai tani ka planifikuar të publikojë albumin e tij të pestë solo, por i katërti me vokalistin Myles Kennedy (Alterbridge). Pra, pёr dijeni Slash nuk ёshtё pjesё e “Guns N’ Roses” edhepse ishte kthyer nё vitin 2016 pёr tё u ribashkuar me anёtarёt origjinal tё grupit dhe kishte mbajtur koncertin nё festivalin e famshёm Coachella 2016.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img