E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Duhet lexuar

spot_img

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është bërë hit i vërtetë

Në shtetin Ilinois të SHBA-së ekziston një “shtëpi e ngushtë”, e cila para pak kohësh është shitur për 260.000 dollarësh.

Në rrjetet shoqërore është bërë shumë e popullarizuar. E njohur si “Shtëpia pite”, ajo ka dy dhoma gjumi, dy banja dhe bodrumin.

Emrin “pite” e ka marrë për shkak se forma e saj rikujton një copë të prerë piteje amerikane.

Është shumë e popullarizuar në pjesën veriore të Chikagos dhe vendësit të gjithë e dinë se ku gjendet dhe si duket.

Edhe pse duket që në të nuk ka rehati, hapësirat e kësaj shtëpie kanë madhësi normale dhe fare nuk do të keni ndjenjën që gjendeni në një “shtëpi të ngushtë”.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Angelina Jolie zbulon “të vërtetën” për mënyrën se si divorci nga Brad Pitt ndikoi në synimet e saj në karrierë

Angelina Jolie diskutoi për rolin e saj të ardhshëm në Those Who Wish Me Dead (Ata që më dëshirojnë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img