E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shqiptohen 791 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Duhet lexuar

spot_img

Qytetarët në Kosovë ende po gjobiten për mosrespektim të masave antiCOVID-1, masa këto të vendosura nga institucionet shëndetësore e shtetërore.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 791 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat për parandalimin e përhapjes së virusit korona. 

Ndërkohë që IKShPK njoftoi të shtunën për 8 raste të vdekjes dhe 498 raste të reja me COVID19. 

Nëse marrim statistikat që nga marsi i vitit të kaluar kur edhe janë u paraqitën rastet para pozitive me COVOD-19, atëherë i bie që në Kosovë janë 101 mijë e 153 persona që janë infektuar me COVID-19. Kurse 2 mijë e 61 të tjerë kanë vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus. 

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 është 12.609.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img