E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Shqipëri, 900 mijë vaksinime që nga nisja e fushatës

Duhet lexuar

spot_img

Që nga fillimi i fushatës “Shqipëria Buzëqesh” janë kryer 900 000 vaksinime antikovid në vend.

Lajmin e bëri të ditur Kryeministri Edi Rama, i cili publikoi shifrat e vaksinimit në total deri ditën e sotme.

Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas mbërritën mbrëmjen e djeshme  11,700 doza të tjera vaksine “Pfizer”. 1,079,650 është sasia e vaksinave antikovid të mbërritura deri tani në Shqipëri.

Procesi i vaksinimit po kryhet sipas të gjithë parametrave të sigurisë dhe cilësisë nga ekipe të trajnuar vaksinatorësh në të gjithë vendin.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo