E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Shpërthimi i COVID-19 ishte shumë i gjerë në Wuhan në dhjetor të vitit 2019, zbulon ekipi i OBSH-së

Duhet lexuar

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës, vjen reagimi i myslimanëve

Zvicra votoi ngushtë në një referendum për të ndaluar gratë të veshin burka ose veshjet që mbulojnë fytyrën në...

MC Kresha dhe Lyrical Son lansojnë këngën e re “Criminal Immigrant”

Dyshja e njohur, MC Kresha dhe Lyrical Son, janë ndër më të dashurit për publikun shqiptar. Ata tashmë e kanë...

Shkencëtarët nga Organizata Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për hetimin e origjinës së coronavirusit në Kinë kanë gjetur shenja se shpërthimi i virusit ishte shumë më i gjerë në Wuhan në dhjetor të vitit 2019 sesa mendohej më parë.

Ata po kërkojnë urgjentisht qasje në qindra mijëra mostra të gjakut në këtë qytet që Kina deri më tani nuk i ka lejuar t’i shqyrtojnë.

Hetuesi kryesor për misionin e OBSH-së, Peter Ben Embarek, tha për CNN se misioni kishte gjetur disa shenja të përhapjes më të gjerë në vitin 2019.

Ekipi gjithashtu pati shansin të flasë me pacientin e parë që zyrtarët kinezë e kishin vlerësuar si të infektuar, një punonjës zyre në të 40-tat, pa ndonjë histori udhëtimi të shënuar; i raportuar si i infektuar më 8 dhjetor.

“Virusi po qarkullonte gjerësisht në Wuhan gjatë muajit dhjetor, gjë që është një zbulim i ri”, Embarek tha për CNN, i cili sapo është kthyer në Zvicër nga qyteti i Wuhan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -