E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Shpërthim i fuqishëm në kompaninë e njohur në Gjermani, plagosen disa punëtorë

Duhet lexuar

Genta Ismajli dhe Fero së shpejti sjellin këngën e re

Këngëtarja nga Gjilani, Genta Ismajli, prej shumë kohësh ka paralajmëruar një bashkëpunim me reperin Fero. Të njëjtit bënë të ditur...

Zbulohen emrat e artistëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”

Është zbuluar lista e këngëtarëve pjesëmarrës të edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”. Prezantimi i artistëve dhe këngëve konkurruese...

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...

Tre persona u plagosën të mërkurën në një shpërthim në një ndërtesë zyre që i përkiste zinxhirit të supermarketeve gjermane Lidl në Neckarsulm, një qytet në Gjermaninë Jugperëndimore.

Shpërthimi u shkaktua nga një bombë në një pako të vogël, tha për DW një zëdhënës i forcës policore lokale në Heilbronn aty pranë.

Rreth 100 njerëz u pastruan ndërsa policia evakuoi ndërtesën pas shpërthimit.

Punëtorët e shpëtimit ishin në vendin e ngjarjes, së bashku me anëtarët e forcës policore hetimore të shtetit për krime më të rënda.
Dyshohet se shpërthimi u shkaktua nga një letër-bombë. Policia nuk ka dhënë detaje se ky incident, është lidhur me një shpërthim tjetër që ka ndodhur të martën, rreth 60 km larg kompanisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Genta Ismajli dhe Fero së shpejti sjellin këngën e re

Këngëtarja nga Gjilani, Genta Ismajli, prej shumë kohësh ka paralajmëruar një bashkëpunim me reperin Fero. Të njëjtit bënë të ditur...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -