E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shpërthen raketa e Elon Muskut, lansimi u realizua me sukses – por jo edhe zbritja në tokë

Duhet lexuar

spot_img

Prototipi i raketës transportuese Space X Starship SN9 ka shpërthyer dje derisa po zbriste në tokë, pas një lansimi të suksesshëm nga Teksasi dhe fluturimi në një lartësi tejet të madhe.

Fat të ngjashëm ka pasur raketa tjetër Starship SN 8 javë më parë, e cila u zhvillua nga kompania e miliarderit amerikan Elon Musk.

Raketa është dizajnuar për transportimin e njerëzve dhe mallra deri në 100 tonelata – për misione të veçantë në Hënë dhe Mars.

Por pamjet e nisjes dhe tentim zbritjes janë ndjekur dhe transmetuar live nga shumë televizione amerikane, ku pas kontaktit me tokën, raketa shpërthen dhe shfaqet një “top i madh i zjarrtë”.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img