E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Shoferja e autobusit: Të gjithë më thonë se jam “shumë e bukur” për të bërë këtë punë, por do ta bëjë deri në pension

Duhet lexuar

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Jo thjesht fjalë, Hysaj drejt PSG-së

Tashmë duke se koha e tij në Serie A përfundoi. Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë...

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Ajo ka treguar se të gjithëve iu duket e pabesueshme kur ajo tregon profesionin e saj, por thotë se e do shumë punën e vet.

Jodie Leigh Fox ka gjetur punën e saj të ëndrrave para tre vitesh, kur filloi të punonte si shofere e autobusëve.

24 vjeçja nga Anglia thotë se e pëlqen punën e vetë shumë, dhe thotë se ka dëshirë ta bëjë këtë punë deri në pensionim.

Mirëpo që kur ka nisur punën, Jodie thotë se e kanë mbuluar me komente rreth dukjes së saj shumica e pasagjerëve. Ajo thotë se shumica e komenteve vinë nga pasagjerët meshkuj.

Jodie thotë se zakonisht meshkujt i thonë se nuk kanë parë kurrë një shofere autobusi kaq të bukur, ose se ajo është shumë e bukur për të bërë këtë punë.

Mirëpo ajo thotë se merr komente të këndshme edhe nga femrat, për flokët, thonjtë ose makijazhin dhe kjo e bënë të lumtur.

Fatkeqësisht, ajo thotë se e ka vështirë të socializohet me kolegët e saj, sepse të gjithë janë më në moshë, dhe femra ka pak.

Ajo ka treguar se ka shumë pak miq në punë, dhe shumica janë njerëzit që punojnë në garazh. Pavarësisht këtyre aspekteve jo shumë të këndshme në punën e vetë, ajo thotë se e do shumë,

Jodie kuptoi se sa e dhënë pas autobusëve ishte kur kishe qenë fëmijë, dhe ulej në ulëset e para, që të ndjehej sikur po voziste. Ajo thotë se ka dëshirë që të luftoj imazhin stereotip të shoferëve të autobusëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -