E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Shkon në mbi 2 milionë numri i viktimave në botë

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Mbi dy milionë njerëz kanë humbur jetën në botë nga Covid që nga fillimi i pandemisë, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në mbi 93 milionë. Këto shifra bëhen të ditura nga Universiteti Johns Hopkins.

Një milion vdekje u kapërcyen në shtator, ndërsa në më pak se tre muaj e gjysmë, janë regjistruar një milion vdekje të tjera nga virusi.

Në të njëjtën periudhë, u regjistruan rreth 60 milion infeksione.

Momentalisht, shqetësues janë variantet e reja të COVID, ai i zbuluar në Britani, në Afrikën e Jugut dhe në Brazil.

Sipas shkencëtarëve, këto variante janë më infektivë, duke bërë që numri i infeksioneve të reja të rritet ndjeshëm.

Megjithatë, nuk është raportuar që këto variante të COVID të sjellin një gjendje më të rëndë të sëmundjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -