E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shiu i rrëmbyeshëm befason pelegrinët në Mekë, pas temperaturave mbi 40 gradë besimtarët falënderonin Zotin për freskinë që ua solli

Duhet lexuar

spot_img

Një shi i rrëmbyeshëm ka befasuar pelegrinët në Mekë. Të jashtëzakonshme ishin pamjet në Qabe, vendi i shenjtë i myslimanëve në mbarë botën.
Në Arabinë Saudite shirat janë shumë të rrallë, kurse në rrjetet sociale po qarkullojnë pamje të ndryshme ku shiheshin pelegrinët me ombrella në duar, duke kryer ritualet e tyre fetare,

E ky ndryshim drastik dhe i menjëhershëm i motit habiti edhe besimtarët, që vazhdimisht falënderonin Zotin për shiun që po binte dhe po freskonte edhe ajrin por edhe tokën që është tejet e thatë.

Temperaturat në Arabinë Saudite këto ditë janë shumë të larta, ku dita ditës po tejkalojnë shifrën e 40 gradë celsius.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img