E shtunë, 23 Tetor, 2021
No menu items!
spot_img

Shitet Porsche 928 e drejtuar nga Tom Cruise në filmin “Risky Business”

Duhet lexuar

spot_img

Porsche 928, një veturë e drejtuar nga aktori hollivudian Tom Cruise në filmin “Biznes i rrezikshëm”, do të shitet në ankand në shtator.

Vetura u prodhua në vitin 1979 dhe u shfaq në një film të bërë në vitin 1983.

Çmimi nuk është caktuar, por në çdo rast, pronari i ri pritet të veçojë një shumë të konsiderueshme parash për këtë Porsche 928 fantastike.

Ajo është një nga tre veturat e përdorura gjatë xhirimeve, dhe kjo veturë u shfaq në skenën e ndjekjes.

Është interesante se Tom Cruise gjithashtu përdori Porsche 928 për të mësuar të drejtojë një veturë me një transmision manual.

Përveç kësaj, ai ishte subjekt i një dokumentari të quajtur “The Quest for RB928” i cili flet për gjurmimin dhe gjetjen e kësaj veture.

Porsche 928 është mundësuar nga një motor 4.5 litërsh V8 që zhvillon 219 kuaj fuqi dhe përshpejton nga 0 në 100 km/h në 6.5 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 230 km/orë.

Porsche mori rrota aliazh 16 inç, fillimisht ishte pikturuar jeshile, por ngjyra u ndryshua për qëllime të filmit.

Pas kësaj, vetura u bë pjesë e koleksionit dhe u ruajt në një hapësirë ​​me ajër të kondicionuar.

Ankandi në të cilin do të shitet është caktuar për 18 shtator.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo