E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

Duhet lexuar

spot_img

Diamanti më i madh në histori është shitur sot në një ankand në Gjenevë dhe atë për 14 milionë dollarë, ka njoftuar sot shtëpia e ankandeve Christies.

Ky diamant prej rreth 100 karatë është i bërë nga një diamant i rrallë prej 207 karatëve që është gjetur pas gropimeve të shumta që nga viti 2016,

Ekspertët e Alrose u është dashur më shumë se një vit që ta bëjnë diamantin. Çmimi fillestar ishte vlerësuar prej 13 milionë dollarë, por më pas i është shtuar edhe një milion.

Në po të njëjtin ankand janë shitur stoli dhe gjësendet tjera përfshirë këtu stoli nga safiri dhe diamantet me ngjyrë dhe që i përkisnin bijës së Napoleon Bonapartës – që u shitën për afro tre milionë dollarë.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...

Më shumë artikuj si kjo