E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Shën Valentini: Ide takimi për çiftet e reja

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Takimet mund të jetë një presion i madh kur ka edhe pushime të përziera.

Kështu që me festën afër, ju mund të pyesni se si të festoni, veçanërisht nëse sapo keni filluar të dilni me dikë. Për fat të mirë, ka shumë ide për datën e Shën Valentinit për çifte të reja që janë argëtuese, të lehta dhe kurrë të vështira.
“Për një çift të ri që vjen në Ditën e Shën Valentinit, mund të jetë një kohë konfuze”, tha James Preece, një trajner takimesh. “Ju nuk doni të bëni gjeste të tepruara, në rast se ata nuk bëjnë të njëjtë gjë. Nga ana tjetër, ju e dini që duhet të bëni diçka për të shënuar ditën”.

tëherë, sigurisht, ekziston edhe pandemia, që do të thotë se shumica e ideve tradicionale të natës do të mbyllen.

Pra, me gjithë atë në mendje, ua sjellim shtatë ide për takimin e Shën Valentinit për çiftet e reja që do të jenë si duhet për këtë fazë të marrëdhënies tuaj:

Maratonë filmi

Një ditë e Shën Valentinit e turbullt ofron arsyetimin e përsosur për tu qetësuar me një partner të ri dhe për të pasur një maratonë filmi romantik. Pavarësisht nëse zgjidhni diçka romantike – apo diçka të frikshme që të keni një justifikim për t’u ulur shumë afër – bëni gati disa kokoshka dhe kënaquni teksa kaloni natën së bashku.

uani lojëra

Nëse ju merr malli për pak aktivitete, krijoni një natë tuajën të lojërave. Ju do të mësoni për njëri-tjetrin ndërsa luani. Oh, dhe do të jetë shumë argëtuese – veçanërisht nëse përfshini një lloj rregulli “heqja e veshjeve”.

Lexoni me zë të lartë me njëri-tjetrin

Jeni adhurues të letërsisë? Atëherë “bëje partnerin tënd të qetë dhe lexo me radhë një histori”, thotë Preece. “Nuk ka rëndësi se çfarë është – mund të jetë një përrallë ose komedi. Thjesht iu jep mundësinë të kaloni kohë duke pushuar dhe duke shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit, ndërsa sigurohemi që ata të ndihen të veçantë”.

Piqni biskota në formë zemre

Kur keni dyshime, nxirrni sheqerin dhe filloni të piqni së bashku. Zgjidhni forma dashurie të lezetshme.

Shkoni në patinazh mbi akull ose shëtitje me sajë

“Takimet me presion të ulët krijojnë një Shën Valentin me presion të ulët”, thotë Susan Winter, një eksperte marrëdhënieje. Pra, nëse ndiheni të mbingarkuar nga mendimi i kartolinave, luleve dhe dhuratave të zbukuruara, shkoni për diçka eksperimentale, si patinazhi në akull.

Gatuaj një darkë të zbukuruar

Tani që është shumë ftohtë, në shumë zona, merr përsipër të gatuash një vakt në shtëpi.

Ju dhe partneri/ja mund të porosisni ose mund të shikoni një video ilustruese në internet dhe të provoni dorën tuaj në gatim. Thjesht mos harroni të ndizni qirinj, në mënyrë që gjithçka të ndjehet romantike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte,6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -