E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

SHBA-ja shënon më shumë se 74 mijë raste të reja me Coronavirus

Duhet lexuar

spot_img

Numri i personave të vdekur nga Coronavirusi në SHBA është rritur në 505.945, prej të cilëve 3.247 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 28.336.782, me 74.803 raste të regjistruara në 24 orët e fundit.

Ndërkaq, të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur në 28.978.292, kurse ai i të vdekurve në 518.577.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me afro 3,55 milionë raste të konfirmuara dhe 50.972 të vdekur.

Në SHBA deri më tani janë vaksinuar mbi 66,4 milionë persona.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Karteli i Meksikës përdor “dronë shpërthyes” për të sulmuar policinë – detajet e sulmit të fundit

Dy oficerë policie u plagosën në shtetin perëndimor të Michoacán të martën kur pajisjet eksplozive u hodhën mbi ta...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img