E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

SHBA-ja regjistron rekord të ri ditor për numrin e vdekjeve nga coronavirusi

Duhet lexuar

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Vuçiqi e kërcënon Kosovën: Do të detyrohemi t’ju përgjigjemi në një mënyrë që s’do t’ju pëlqejë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia ka informacione se shqiptarët duan që Kosova të anëtarësohet në Konferencën...

Kosovari tenton të hyjë në Gjermani me pasaportë false, dënohet me 900 euro dhe kthehet mbrapa

Një person nga Kosova donte të hynte në Gjermani me pasaportë të falsifikuar prandaj u detyrua nga policia që...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur një rekord të ri sa i përket numrit të vdekjeve brenda 24 orëve shkaku i coronavirusit.

Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Universiteti Johns Hopkins, 3,939 kanë vdekur brenda një dite.

Në të njëjtën kohë, vendi ka regjistruar më shumë se 250 mijë raste të reja të të infektuarve me COVID-19, raporton cnn.

Numri i njerëzve në spitale është gjithashtu më i larti që nga fillimi i pandemisë. Më shumë se 131 mijë pacientë janë në shtretërit e spitaleve për shkak të virusit, sipas projektit Covid Tracking. Situata është veçanërisht shqetësuese në jug dhe perëndim.

Shërbimet e urgjencës në Los Angeles kanë filluar ristrukturimin e oksigjenit dhe shtretërve, duke kërkuar që ambulancat të mos sjellin njerëz me sulme në zemër në spitale shanset e të cilëve për të mbijetuar janë gati zero.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -