E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Serie A, Milani dominoi në vitin 2020

Duhet lexuar

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Vuçiqi e kërcënon Kosovën: Do të detyrohemi t’ju përgjigjemi në një mënyrë që s’do t’ju pëlqejë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia ka informacione se shqiptarët duan që Kosova të anëtarësohet në Konferencën...

Kosovari tenton të hyjë në Gjermani me pasaportë false, dënohet me 900 euro dhe kthehet mbrapa

Një person nga Kosova donte të hynte në Gjermani me pasaportë të falsifikuar prandaj u detyrua nga policia që...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Milani ka dominuar në Serie A në vitin 2020, duke koleksionuar 79 pikë në 35 ndeshje, me Juventusin që renditet vetëm i katërti pas Interit dhe Atalantës.

Stefano Pioli ka ndihmuar Kuqezinjtë që të ngjiten në krye të Serie A në vitin 2020, duke e mbyllur si lider me dy pikë më shumë se rivali, Interi.

Milani ka qenë tjetër ekip më Piolin dhe më së miri e vërteton edhe renditja më poshtë në vitin 2020.

79 (35) Milan

73 (35) Inter

69 (34) Atalanta

68 (35) Juventus

63 (35) Napoli

63 (36) Lazio

62 (35) Roma

58 (35) Sassuolo

50 (36) Hellas Verona

46 (35) Fiorentina

44 (35) Sampdoria

42 (34) Udinese

40 (35) Bologna

38 (35) Genoa

36 (35) Parma

30 (35) Cagliari

27 (35) Torino

20 (21) Lecce

18 (14) Benevento

11 (14) Spezia

11 (21) Brescia

09 (14) Crotone

08 (21) SPAL

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -