E enjte, 11 Gusht, 2022
No menu items!
spot_img

Sekuestrohet sërish kokainë në portin e Durrësit

Duhet lexuar

spot_img

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar sot në portin e Durrësit.

Policia sqaron se operacioni i sotëm është në vijim të aksionit të koduar “Rada”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën trafikimit të lëndëve narkotike, që ka nisur disa ditë më parë dhe janë sekuestruar dy ngarkesa të tjera me kokainë.

Autoritetet bëjnë me dije se sasi e kokainës që është sekuestruar sot është 7.25 kilogramë dhe është gjetur në kontenierët e kompanisë “Alba Exotic Fruit”.

Lidhur me këtë operacion Taks Forca e përhershme që operon në Portin e Durrësit vijon veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të trafikimit të kokainës.

Ndërkohë policia sqaron se operacioni “Rada” ka nisur më datë 13.07.2021, ku u gjetën dhe u sekuestruan 11 kg e 675 gram lëndë narkotike kokainë. Por dhe në datën 23.07.2021, ku u gjetën dhe sekuestruan 6.5 kilogramë të tjera lëndë narkotike kokainë në kontienerët e të njëjtës kompani.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo