E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Sali Berisha: Institucionet në Kosovë ta shpallin non grata përgjithmonë Vuçiqin

Duhet lexuar

spot_img

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas një fotografie që presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka publikuar në Instagram, ku shihet harta e Kosovës me flamurin serb.

Berisha e ka dënuar ashpër këtë veprim të Vuçiqit, të cilin e ja quajtur “bastard të Sheshelit dhe Gebelsi i Millosheviçit”,

“Denoj me ashpersine me te madhe vendosjen e flamurit te Serbisë mbi harten e Kosoves nga bastardi i Sheshelit dhe Geblesi i Millosheviçit, krimineli i luftes dhe padronit te Zografit Bis, Presidentit te Serbomadhise Vuçiç si një provokacion te ulet dhe luftenxites”, ka shkruar Berisha.

Ish-kryeministri shqiptar i ka bërë thirrje autriteve në Kosovë që ta shpallin përgjithmonë person non grata Vuçiqin, ndërsa nga komunitetit ndërkombëtar ka kërkuar që ta dënoj këtë provokim armiësor.

“Ju bej thirrje autoriteteve te Kosoves te deklarojnë përgjithmonë non grata ketë ultranacionalist te verbër serb. I bej thirrje komunitetit ndërkombëtar te dënoj ketë provokim armiqësor dhe luftënxitës te Serbomadhit Vuçiç”, shkruan Berisha në rrjetet sociale.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Kampionati Botëror i Snookerëve 2021 nё Teatrin ‘Crucible’ nё Sheffield, Angli

Kampioni nё fuqi Ronnie O'Sullivan ka vendosur të mbrojë titullin e tij në Kampionatin Botëror t` Snooker, i cili...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img