E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Rrustem Leti, përfaqësuesi i Listës së Vjosa Osmanit dhe afaristi i njohur që dëshiron të kontribuojë në vend edhe përmes politikës

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Afaristi i njohur Rrustem Leti kandidon në listën për deputetë nga radhët e listës Vjosa Osmani. Me numër 56 në listë, Leti tha se përpjekjet e tij për shoqërinë t’i vazhdojë edhe në politikë.

Gjatë studimeve, u arrestua nga forcat serbe, duke qëndruar i burgosur politik gjatë luftës në Kosovë, por u lirua në fund të vitit 1999 bashkë me shokët e tjerë nga burgu i Mitrovicës së Sremit. Pas lirimit dhe çlirimit të Kosovës i gjithë aktiviteti tij ishte i fokusuar në biznes. Në pranverën e vitit 2007 themeloi biznesin familjar në fushën e ndërtimtarisë kompaninë “Letaj” me seli në Gjakovë, e cila vazhdon të ketë suksese, ndërsa në vitin 2017, kompania e tij u angazhua edhe në fushën e prodhimtarisë duke filluar ndërtimin e fabrikës së quajtur “Lefix”.

Po ashtu, kandidati i listës së Vjosa Osmanit, për deputet thotë se nuk do ta harrojë vendin prej nga vjen. Sipas tij, do të orientohet në adresimin e shqetësimeve të bizneseve dhe të kthehen investimet në komunën e Gjakovës.

May be an image of 1 person and food

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -