E martë, 9 Mars, 2021
No menu items!

Rrustem Leti: Kandidat për deputet në zgjedhjet e parakohshme për legjislaturën e Vlll-të për Kuvendin e Republikës së Kosovës

Duhet lexuar

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir...

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...

rustem Leti u lind më 14 dhjetor 1977 në fshatin Osek Hilë, në Komunën e Gjakovës. Shkollën fillore e ka përfunduar në fshatin e vendlindjes, ndërkaq shkollën e mesme teknike “N.Nixha” e ka përfunduar në Gjakovë. Në vitin 1996 është regjistruar në Fakultetin Filologjik në Prishtinë, në drejtimin Letërsi dhe Gjuhë. Gjatë kësaj kohe sa ishte student, ai ishte arrestuar nga regjimi serb, dhe e kishin vendosur në burgun e Lipjanit, ndërkaq më vonë ishte transferuar në burgun e Sremska Mitrovicës. Pas lirimit nga burgu, ai ka përfunduar Fakultetin e Edukimit në Gjakovë, drejtimin e Gjuhës dhe Letërsisë. Studimet master i ka përfunduar në Kolegjin “Biznesi”, në Prishtinë, drejtimin menaxhment dhe financa. Gjatë viteve 2006-2019 ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës. Ai është themelues i tri kompanive të suksesshme në Gjakovë, si “N.T.Sh Letaj”, “Lefix Sh.P.K”, dhe “Letaj Home Sh.P.K”. Në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, me 6 tetor 2019, ishte kandidat për deputet nga rradhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në krye me Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre. Arsyet kryesore të kandidimit të tij për deputet janë: zhvillimi ekonomik, rikthimi i besimit dhe shpresës së të rinjëve për vendin e tyre, Republikën e Kosovës, dhe po ashtu luftimi i parregullësive dhe i pabarazisë në mes të qytetarëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -