E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Rritja e rasteve me coronavirus, Zemaj thërret në takim Komitetin për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës

Duhet lexuar

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir...

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se sot do të mbajnë një takim me Komitetin për Koordinimin dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19.

Siç njoftohet nga Ministria e Shëndetësisë, takimi do të mbahet në ora 11:00,

Theksojmë se javë më parë, Qeveria e Kosovës me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë ka marrë vendim për lehtësimin e masave antiCOVID. Ku për komunat që janë në zonë të kuqe është larguar ora policore, kurse është zgjatë orari i punës për qendrat tregtare dhe gastronomët.

Me vendimin e ri, të gjitha bizneset, sektori i gastronomisë dhe operatorët ekonomikë lejohen të punojnë deri në ora 22:00.

Ndërkaq, krahas lirimit të masave, në Kosovë është rritur edhe numri i personave të infektuar me coronavirus, në 24 orët e fundit janë konfirmuar 398 raste të reja, kurse numri i viktimave ka arritur në 1 mijë e 572.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -