E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Rreth 71 të vdekur pas përmbytjeve në Indonezi dhe në Timorin Lindor

Duhet lexuar

spot_img

Të paktën 71 njerëz kanë humbur jetën pas përmbytjeve të mëdha dhe rrëshqitjeve të dheut që goditën Indonezinë dhe Timorin Lindor gjatë ditës së diel.

Sipas BBC, shiu i rrëmbyeshëm shkaktoi shkatërrim të gjerë në vendet fqinje të Azisë Juglindore, derisa digat e tej-mbushura me ujë zhytën mijëra shtëpi.

Zona e prekur shtrihej nga ishulli Flores në Indonezinë lindore e deri te Timori Lindor.

Më shumë se 40 njerëz janë ende të zhdukur në Indonezi, dhe zyrtarët paralajmërojnë që numri i të vdekurve mund të rritet më tej.

“Ka 55 të vdekur, por ky numër është shumë dinamik dhe do të ndryshojë, derisa rreth 42 persona janë ende të zhdukur”, tha zëdhënësi i Agjencisë Indoneziane për Zbutjen e Katastrofave, Raditya Djati.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img