E diel, 7 Mars, 2021
No menu items!

Rreth 40 qytetarë po presin për të votuar në një klasë në shkollën “Faik Konica”

Duhet lexuar

Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar llogaritë qeveritare të Kosovës në bazë tremujore, ku thuhet se shuma e...

Albin Kurti takohet me Osmanin: Nga ana jonë gjithëçka do të shkojë shpejt për formimin e institucioneve

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se konstituimi i institucioneve do të bëhet sa më shpejtë...

Nëntë viktima dhe 548 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 9 persona të...

Dhjetëra qytetarë po presin për të votuar në një klasë në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë,

Rreth 40 qytetarë janë duke pritur për të votuar në një nga klasat e shkollës “Faik Konica”.

Në shkollat tjera në Prishtinë është parë një numër më i vogël i qytarëve, derisa në këtë klasë të shkollës “Faik Konica” numri i qytetarëve që kanë shkuar për të votuar është dukshëm shumë më i madh. Me këtë rast, nuk po respektohet as distanca, si masë mbrojtëse ndaj COVID-19.

Kujtojmë që KQZ përmes një konference për media ka njoftuar se deri në ora 11:00 kanë votuar mbi 145 mijë qytetarë.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se pjesëmarrja e qytetarëve në votime deri në ora 11:00 është 8,34 %, apo 145 mijë e 650 votues.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar llogaritë qeveritare të Kosovës në bazë tremujore, ku thuhet se shuma e...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -