E martë, 29 Nëntor, 2022
No menu items!
spot_img

Rregullime të vogla që rrisin vlerën e pronës së shtëpisë tuaj pa shpenzuar shumë

Duhet lexuar

spot_img

Tregu i pasurive të paluajtshme është i nxehtë!

Pavarësisht nëse jeni duke shitur ose thjesht duke shikuar, është e lehtë të shtoni mijëra euro në vlerë të pronës në shtëpinë tuaj me këto tri rregullime të lira.

Për të përditësuar pamjen tuaj: Rregulloni ngjyrat

Për çdo bojë me vlerë 8 euro, fitoni dyfishin në vlerën e shtëpisë, zbulon një studim i fundit. Ngjyrat më të famshme janë bardh e zi, duke reflektuar stilin e modës në fermën skandinave. “Vetëm përqendrohuni në gjëra si dekorimi i dritares së bardhë dhe grilat e zeza”, thotë Tomas Satas, nga Windy City Home Buyer. “Ndryshimet e vogla bëjnë një ndryshim të madh”.

Për të përmirësuar oborrin tuaj: Shtoni mbetjet e gjetheve, lëvoret apo plehrat e bimëve

Truku i lirë i peizazhit që bën ndikimin më të madh në tërheqjen e frenimit? Thjesht duke shtuar mbetjet në shtretërit në oborrin e përparmë, thotë stilistja e shtëpisë Maureen Stevens. “Ai e bën peizazhin tuaj të duket profesional”.

Për të shtuar ‘madhësi’: Ndriçoni dritën

Ju mund të fitoni një kthim prej 50 për qind të investimit tuaj duke shtuar ndriçim në natyrë, sipas hulumtimit. “Një pamje e jashtme e ndriçuar mirë i bën blerësit të ndihen të sigurt”, thotë Matt Bigach nga Nexus Homebuyers .

Për ta ndriçuar shtëpinë tuaj si profesionistë, thjesht vendosni vendkalimet me fenerë diellorë, pastaj përdorni dritat diellore për të krijuar “ndriçim” midis dritareve në pjesën e përparme, një truk që e bën shtëpinë tuaj të duket më e madhe. Zgjidhni llamba “të bardha të ngrohta” ose të verdha, të cilat duken më shtëpiake sesa drita më e ftohtë e bardhë.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo