E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Rita Ora uron postin e ri të Vjosa Osmanit për Presidente të Kosovës

Duhet lexuar

spot_img

Artistja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, ka uruar postin e ri të Vjosa Osmanit për Presidente të Kosovës.

Një gjë të tillë e ka bërë përmes një postimi në rrjetin social Instagram, duke ndarë edhe një imazh të saj.

“Urime për Vjosa Osmanin, Presidentja e re e Kosovës”, shkroi ajo në mbishkrim.

Foto: Instastory

Lidhja mes dyshes është vërejtur dukshëm, pasi përherë ato urojnë njëra-tjetrën për suksese.

Osmani përndryshe u zgjodh Presidente në raundin tretë që ishte final për përcaktimin e presidentit të ri të vendit.

 

Në votim kanë marrë pjesë 82 deputetë, ndërsa Osmani mori 71 vota për dhe 11 të pavlefshme, të nevojshme për kreun e shtetit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img