E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Rita Ora dhe Ava Max, dy shqiptaret e famshme në një vend për bamirësi

Duhet lexuar

spot_img

Është mbajtur në formë virtuale sivjet mbrëmja humanitare nga amfAR, që grumbullon fonde për të ndihmuar hulumtimet shkencore mbi sëmundjen e pashërueshme, AIDS.

Që nga viti 1983, amfAR ka mbledhur më shumë se 810 milionë dollarë për hulumtimet rreth kësaj sëmundje, teksa së fundmi ka ndihmuar edhe në hulumtimet për virusin COVID-19, thonë statistikat e fondacionit.

Të ftuara speciale në gala mbrëmjen e madhe këtë vit, kanë qenë dy shqiptare me famë botërore.

Bëhet fjalë për artistes Rita Ora dhe Ava Max, të cilat në formën virtuale kanë performuar për mbrëmjen e amfAR.

Rita interpretoi live ‘cover’-in e këngës së famshme “Change the world” të Eric Clapton. Ndërsa Ava Max këndoi hitin e saj “Kings and Queens”, në ceremoninë 32-minutëshe.

Rita dukej shumë atraktive me kaçurrela, një fustan të zi dhe një xhup xhins, që e bënte të dukej atë mjaft tërheqëse.

Ndërkohë, artistja me prejardhje nga Shqipëria kishte veshur një fustan të gjatë ngjyrë të gjelbër dhe shumë elegant, duke marrë kështu një pamje tejet glamuroze.

Prezantimet e çmuara dhe statistikat dhe arritjet e amfAR-it u prezantuan së bashku me citime nga yje të famshëm duke përfshirë: Lee Daniels, Morgan Freeman, Catherine O’Hara, Billy Porter, Heidi Klum, Diplo, Boy George, Chelsea Handler, Nathan Lane, Emily Hampshire, Kenny Ortega, Iman , Cheyenne Jackson dhe Jonathan Pryce.

Magic Johnson, një nga të famshmit e parë amerikanë që doli në publik me një diagnozë HIV, gjithashtu I bëri dedikime Faucitt, i cili punoi në çështjen historike të Johnson 30 vjet më pare.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img